Za opečeným špekáčkem 2021

CESTAMI OKTAVIÁNA STRÁDALA
Za opečeným špekáčkem

Datum: sobota 2. října 2021

Start: Klubovna KČT, Husova č.p. 391, Humpolec (naproti poště)

Cíl: Hrad Orlík nad Humpolcem, do 16.00 hodin

Startovné: Dospělí 30,-Kč, Děti do 15 let zdarma

Na startu obdrží každý účastník popis trasy a mapku. V cíli pak pamětní list, špekáček s možností opečení na otevřeném ohni.

Občerstvení: na trati z vlastních zásob nebo v místních restauracích. V cíli je občerstvení zajištěno v hradní krčmě. K poslechu zahraje od 10 – 15 hod. country kapela Kolibříci.

Pochod se koná za každého počasí. Při chůzi po silnicích je nutné dodržovat pravidla silničního provozu. Pozor na probíhající těžbu v lese.

Děti do 15 let se mohou účastnit pochodu pouze v doprovodu osoby starší 18 let

Srdečně zvou pořadatelé.
Kontakt: předseda odboru Rostislav Jež
tel.: 603 867 256, email : rostajez@seznam.cz

8km

Start – Klubovna KČT – odtud se vydáte kolem Turistického informačního centra . rovně ulicí Školní po žluté a zelené TZ k Sokolovně. Zde půjdete ulicí Fügnerova až k hlavní silnici, kterou přejdete. Asi po 50 metrech odbočíte doleva, až dojdete k místu, kde se napojuje modrá TZ. Vydáte se vpravo lipovou alejí směrem do kopce ke kolejím. U Pomníku rumunských vojáků se můžete rozhodnout, zda půjdete podél kolejí k silnici a odtud vpravo nahoru k Městské hájovně, nebo budete pokračovat stále po modré TZ k turistickému informačnímu místu (TIM) „Bysterská silnice“. Odtud pokračujte po žluté TZ k Městské hájovně. Opustíte žlutou TZ a vydáte se po cestě, která vede kolem zastavení U Svatého Václava a dojdete až do obce Vilémov. Tam přejdete koleje a kolem studánky půjdete stále rovně směrem na obec Rozkoš, kde se opět napojíte na žlutou TZ, která vás dovede až ke zřícenině hradu Orlík.

13km

Start – Klubovna KČT – odtud se vydáte k Turistickému informačnímu centru . Za ním odbočíte vlevo a ulicí Žižkova dojdete po žluté a zelené TZ na Horní náměstí. Odtud kolem Městského úřadu ulicí Hradská až k parku, kde začíná NS Březina. Vydáte se vlevo k rybníku Dvorák a kolem rybárny a Dusilovského rybníku dojdete na jezdecké závodiště Zlaté podkovy. Pokračujete přes závodiště a stezku Hadina k osadě stejného jména. V osadě Hadina se nachází křižovatka dvou tras – 13 a 26 km. Zde odbočíte vpravo a po silničce projdete osadou až ke vsi Čejov. Podle mapy projdete vsí a zamíříte do lesů. Po vstupu do lesa vás čeká ticho a pěkný kopeček. Na kopci odbočíte vpravo a napojíte se na modrou TZ vedoucí z Lipnice nad Sázavou. Po ní dojdete až na rozcestí, kde je vyznačen Bod záchrany. Po zpevněné cestě ( viz mapa ) dojdete na kraj lesa, odbočíte vpravo a po pěšině vedoucí po kraji pole dojdete až na parkoviště pod hradem v obci Rozkoš. Odtud vás již dovede žlutá TZ ke zřícenině hradu Orlík.

26km

Start – Klubovna KČT – odtud se vydáte k Turistickému informačnímu centru . Za ním odbočíte vlevo a ulicí Žižkova dojdete po žluté a zelené TZ na Horní náměstí. Odtud kolem Městského úřadu ulicí Hradská až k parku, kde začíná NS Březina. Vydáte se vlevo k rybníku Dvorák a kolem rybárny a Dusilovského rybníku dojdete na jezdecké závodiště Zlaté podkovy. Pokračujete přes závodiště a stezku Hadina k osadě stejného jména. V osadě Hadina se nachází křižovatka dvou tras – 13 a 26 km. Zde odbočíte vlevo a dojdete do vesnice Světlice (viz mapa). Projdete vsí až k návesnímu rybníku, kde odbočíte z hlavní silnice vlevo směrem na Horní Rápotice. Po krásné silničce dojdete k místu napojení na červenou TZ. Zde odbočíte vpravo a pokračujete směrem ke vsi Proseč. U zříceniny tvrze odbočíte vpravo a po zelené TZ projdete osadou Pusté Lhotsko až do vsi Řečice. Pokračujete stále po zelené TZ přes obec Kejžlice na Orlovy a dále až k TIM „Nové Dvory“, kde odbočíte vpravo na modrou TZ vedoucí z Lipnice nad Sázavou. Po cyklostezce č.4155 dojdete až k hlavní silnici, která vede z obce Leština. Odbočíte vpravo směrem na Čejov. Pokračujete po silnici až k modré TZ, kde odbočíte vlevo. Přibližně po 120 metrech opustíte modrou TZ a pokračujete mírně vlevo po lesní cestě, která vás dovede k poli. Tady se vydáte pěšinou vedoucí po okraji pole a dojdete až k parkovišti pod hradem v obci Rozkoš. Odtud vás již dovede žlutá TZ ke zřícenině hradu Orlík.